کارت ویزیت برای هر فردی با هر سلیقه ای 🙂

چاپ کارت ویزیت فرم عمومی

از جمله روش های موثر در زمینه تبلیغات و معرفی کسب و کار چاپ کارت ویزیت است که بهترین وسیله برای ایجاد ارتباط میان محصول و مشتری محسوب می شود. در اغلب چاپخانه ها بیشترین سفارشات روزانه چاپ به کارت ویزیت اختصاص دارد. کارت ویزیت ها در انواع مختلف و در جنس های گوناگون چاپ می شوند که کارت ویزیت های کتان، سلفون مات یا براق، لمینیت های مات و براق، برخی از انواع کارت ویزیت ها می باشند.

برای چاپ کارت ویزیت از روش های مختلفی استفاده می شود. چاپ دیجیتال یا فوری، چاپ های افست اختصاصی و عمومی از جمله این روش ها هستند. برای چاپ محصولات تیراژ بالا و با کیفیت از چاپ افست استفاده می شود و در صورتی که کارت ویزیت می بایست در کمترین زمان و با تیراژ محدود تهیه شود، چاپ دیجیتال بهترین گزینه خواهد بود. معمولا در چاپ اختصاصی با توجه به نظر و سلیقه مشتری، فرآیند چاپ صورت می گیرد و از نظر قیمت نیز هزینه آن، بالاتر و بیشتر است

نحوه چاپ کارت ویزیت در فرم های عمومی

انواع مختلف کارت ویزیت ها به دو صورت فرم عمومی و فرم اختصاصی چاپ می شوند. فرم اختصاصی چاپ کارت ویزیت شامل محصولاتی است که قابلیت اجرا در فرم های عمومی را ندارند. مثلا ممکن است دارای خدمات خاصی باشند و یا به علت حساسیت های بالایی چاپی می بایست از چاپ ویژه و یا رنگ های خاص برای آنها استفاده شود

چه چیزی برای کسب و کار خود نیاز دارید؟
کارت ویزیت شیک و ارزان قیمت
چطور بدون دردسر سفارش بدین؟
با سیستم سفارش آنلاین چاپ افست ما

مفهوم فرم یا شیت عمومی به این صورت است که چاپخانه بجای چاپ اختصاصی یک سفارش و پرداخت هزینه های مربوط به چاپ توسط یک نفر، چندین سفارش کارت ویزیت را در کنار یکدیگر قرار می دهد و هزینه های کلی چاپ این کارت ویزیت ها را میان تمام آن چندین گروهی که سفارش کارت ویزیت داده اند تقسیم می کند و در نتیجه قیمت تمام شده چاپ این کارت ویزیت ها بسیار پایین تر و مناسب تر از چاپ فرم اختصاصی خواهد بود. البته مدت زمان تهیه کارت ویزیت هایی که در فرم عمومی چاپ می شوند بسیار طولانی تر از کارت ویزیت های اختصاصی هستند. هدف اصلی برای چاپ شیت های عمومی کارت ویزیت، کاهش هزینه های مشتری و سفارش دهندگان می باشد.

در فرم های عمومی که به آنها در اصطلاح چاپخانه، شیت گفته می شود حدود ۸۰ کارت ویزیت به صورت مشترک از طرف سفارش دهنده های مختلف در کنار یکدیگر چیده می شوند. این چیدمان کارت های ویزت بدون در نظر گرفتن رنگ سفارش صورت می گیرد و هیچ گونه تفکیکی برای رنگ های کارت ویزیت ها در نظر گرفته نمی شود.

فرم های عمومی کارت ویزیت یک میانگین رنگی خاص دارند که به عنوان رنگ قالب برای فرم در نظر گرفته می شود به همین دلیل تمامی کارت های چاپ شده در این فرم با ۱۵ درصد اختلاف رنگ نسبت به مانیتور می باشند. بهتر است نوع فرم چاپی سفارش خود را با توجه به حساسیت و اهمیت کار مشخص کنید چراکه کیفیت چاپ سفارشات شامل رنگ، جنس و نوع چاپ در فرم های اختصاصی بسیار بالاتر از فرم عمومی چاپ کارت ویزیت می باشد.

همانطور که از نام این فرم ها مشخص است، چاپ شیت های اختصاصی کارت ویزیت برخلاف عمومی، اختصاص به چاپ یک سفارش داشته و کلیه هزینه های چاپ بر عهده یک نفر خواهد بود. در حالیکه شیت های عمومی از مجموعه سفارش های متعددی تشکیل شده که هزینه های هرکدام بر عهده سفارش دهنده های آنها می باشد. همچنین شیت های اختصاصی کارت ویزیت در مدت زمان کمتری نسبت به شیت های عمومی چاپ می شوند و دارای کیفیت بالاتری هستند.

حداقل تیراژ سفارش کارت ویزیت در فرم های عمومی ۱۰۰۰ عدد بوده در حالیکه در چاپ اختصاصی این تعداد معمولا بسیار بیشتر است. معمولا در فرم های عمومی هیچ گاه دو طرف یک کارت ویزیت دو رو پس از چاپ، کاملا یکرنگ تحویل داده نمی شوند پس بهتر است برای طراحی کارت ویزیت های دوطرفه از دو رنگ متفاوت استفاده شود. در چاپ عمومی شیت های کارت ویزیت، به دلیل عدم امکان کنترل رنگ، حدود ۲۰ درصد اختلاف رنگ به همراه ۱۰ درصد پرتی یا باطله تحویل داده خواهد شد اما در فرم های اختصاصی به دلیل وجود نظارت و کنترل، میزان اختلاف رنگ و پرتی کار بسیار ناچیز می باشد.

معمولا استعلام قیمت ها در فرم های عمومی کاملا مشخص بوده و می توان در کمترین زمان قیمت یک کارت ویزیت را برآورد کرد اما در چاپ اختصاصی به علت تنوع بالا جنس، رنگ و چاپ، قیمت ها مشخص نبوده و استعلام قیمت چاپ زمانبر خواهد بود. البته در مدل چاپ اختصاصی معمولا هزینه های اضافی از مشتری دریافت می شود که در اصل هیچ خدماتی در آنها ارائه نشده است، بهتر است بسیاری از موارد چاپی خود را به فرم های عمومی بسپارید، مانند همین کارت ویزیت و ست اداری

برای بیان علت به وجود آمدن فرم های عمومی چاپ کارت ویزیت باید این موضوع را در نظر بگیریم که در صورت چاپ یک کارت ویزیت به صورت اختصاصی، کمترین تیراژی که برای چاپ این سفارش در نظر گرفته می شود بیشتر از بیست هزار کارت ویزیت خواهد بود و مسلمأ هزینه ای که می بایست بابت چاپ آن پرداخت شود در کمترین حالت ممکن و ارزان ترین قیمت جنس کاغذ چاپی، حدود هشتصد هزار تومان می شود که به هیچ عنوان توجیه و صرفه اقتصادی برای سفارش دهنده ندارد به جز در مواردی همچون چاپ های پر تیراژ که برای کاندیدادهای انتخاباتی انجام می شود.

همانطور که متوجه شدید به دلیل هزینه بالای چاپ و تیراژی زیاد آن، چاپ کارت های ویزت به صورت اختصاصی امری انجام نشدنی به نظر می رسد. به همین دلیل و به منظور رفع این مشکل، فرم هایی به صورت مشترک برای چاپ کارت ویزیت تهیه شدند که کلیه چاپخانه ها و دفاتر تبلیغاتی سفارش های کارت ویزیت خود را که دارای تیراژ و کاغذ یکسانی هستند در این فرم های چاپی قرار داده و به چاپ می رسانند. این کار علاوه بر تیراژ مناسب از نظر هزینه نیز کاملا مقرون به صرفه است. به مجموعه این عملیات چاپ به صورت مشترک، چاپ کارت ویزیت فرم عمومی گفته می شود. که با هدف کاهش قیمت های چاپ و تیراژ مناسب سفارش، به وجود آمده است.