چاپ افست جعبه تیراژ 1000 تا 1.000.000

چاپ بر روی جعبه یکی از اثرگذار ترین عوامل در فروش محصولات است بنابراین در دنیای بسته بندی و چاپ جعبه، اصطلاحات و مفاهیم زیادی وجود دارد، که باید با آن ها آشنا شد. این امر در دنیای امروزی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به صورتی که شرکت های سفارش دهنده چاپ بر روی جعبه حاضر هستند هزینه های بسیار زیادی را بپردازند ولی چاپ محصول بر روی جعبه به بهترین شکل انجام بگیرد. هر چه چاپ و طرح روی بسته بندی های جعبه متنوع تر و زیباتر باشد مشتریان بیشتری را به سوی خود جذب می کند. زمانی که مصرف کننده از جعبه هایی که چاپ خارق العاده دارند استفاده می کند این زیبایی در وفاداری مشتریان تاثیر بسیار زیادی می گذارد و در سفارش بعدی مشتری به دنبال همان شرکت، برای سفارش چاپ می رود. رضایت و سفارشات متعدد زمانی محقق می شود که چاپ با بالاترین و بهترین کیفیت خود انجام شود. کیفیت بسیار خوب چاپ بر روی جعبه ها سبب ارتقا برند و نام تجاری شرکت می شود.

صفر تا صد از طراحی تا ساخت جعبه مقوایی

سه عامل اصلی در کیفیت جعبه موثر است. توجه به نوع طراحی، نحوه چاپ و جنس جعبه عواملی هستند که در کیفیت چاپ جعبه تاثیر بسیار دارد. طراحی یکی از مهم ترین بخش های چاپ است و تاثیر بسیاری بر معرفی نوع محصول درون جعبه دارد. طراحی نقش بسیار مهمی در چاپ دارد به طوری که بعضی از مشتریان معتقد هستند اگر طرح روی بسته بندی و جعبه مناسب نباشد و در آن ضعف هایی وجود داشته باشد، اگر محصول درون جعبه بهترین کیفیت را داشته باشد در فروش آن نقص وارد می شود. در واقع می توان نتیجه گرفت طرح روی جعبه، ویترینی از محصول و کار شما را نشان می دهد بنابراین باید در طراحی جعبه تمام استاندارد های جهانی را در نظر گرفت. طی بررسی ها و نظرسنجی ها مشخص شده هنگامی که افراد محصولاتی که دارای جعبه هستند را خریداری کردند اولین عاملی که توجه آن ها را جلب کرده و در خرید آن ها تاثیر گذاشته است نوع چاپ روی جعبه است.

تاثیر بودجه بر روی چاپ افست جعبه

عوامل های زیادی می تواند بر طراحی و چاپ روی جعبه تاثیر گذار باشد. یکی از این عوامل بودجه و هزینه مورد نظر سفارش دهنده است. بعضی افراد هستند که برای سود بیشتر، بودجه بسیار کمی را برای چاپ جعبه خود در نظر می گیرند. اما برای چاپ با کیفیت نیار به بودجه بیشتری است. همان طور که در قبل گفته شد چاپ با کیفیت در فروش تاثیر بسیاری می گذارد بنابراین اگر بودجه کافی برای چاپ در نظر گرفته شود ممکن است فروش محصولات را نه تنها دو برابر بلکه چند برابر کند. با بودجه کم می توان جعبه هایی که پشت آن ها طوسی رنگ هستند و جنس مقوای آن با سایر مقواهای با کیفیت تر متفاوت است را سفارش داد. این نوع جعبه ها بازیافتی هستند و باید این نکته را در نظر گرفت که این نوع جعبه ها برای مواد غذایی و محصولات بهداشتی به هیچ وجه مناسب نیست. در این بین شرکت های بسیاری هستند که بودجه برای آن ها محدودیت چندانی به وجود نمی آورند و گاهی برای طراحی و چاپ جعبه های خود از طرح های سفارشی استفاده می کنند.

رنگ بندی چاپ جعبه

رنگی که برای طراحی جعبه استفاده می شود یکی از عوامل موثر در چاپ بر روی جعبه است. برای فروش بیشتر محصولات باید در نظر گرفت چه رنگ یا طراحی برای خریداران جذاب و خیره کننده است. در این باره باید ابتدا مشخص شود طراحی جعبه برای کدام گروه سنی انجام می شود. طراحی و رنگ بندی جعبه ها برای کودکان و بزرگ سالان با یکدیگر متفاوت است. حتی باید این نکته را در نظر گرفت که چاپ جعبه برای بانوان یا برای آقایان است. علاوه بر این نکات باید توجه کرد در طراحی، رنگ محصول در رنگ جعبه و حتی فونت های استفاده شده بر روی جعبه تاثیر بسیار زیادی دارد. باید بین محصول، رنگ جعبه، برند محصول، فونت مورد استفاده بر روی جعبه و تمام نکات ذکر شده تناسب وجود داشته باشد. سایز جعبه از دیگر نکات تاثیر گذار بر روی نظر مشتریان است. اگر جعبه از محصول بزرگ تر باشد زیبایی چندانی ندارد و حتی ممکن است هزینه سفارش دهنده را نیز بیشتر کند.   

چاپ افست و کارتن سازی ارزان ترین قیمت

فناوری چاپ و کارتن سازی روندی ساده و اقتصادی است و اکثریت کسب و کارها از آن استقبال می کنند. تقاضای بازار برای کارتن سازی زیاد است و فرآیند چاپ به شکل های مختلف انجام می شوند. فناوری چاپ عمدتا شامل: فرآیند چاپ افست، فرآیند چاپ گراور، فرآیند فلکسوگرافی، تایپوگرافی، چاپ افست، چاپ صفحه، چاپ پد، چاپ کروی و انتقال حرارتی است. 3 مورد از انواع چاپ هایی که ذکر شد بیشتر از هر نوع دیگری از چاپ مورد استفاده قرار می گیرد. چاپ افست، چاپ فلکسو گرافی و چاپ گراور مهم ترین چاپ های مورد استفاده برای کارتن سازی و یا هر نوع محصول دیگر است.

چاپ افست جعبه و کارتن مقوایی بسته بندی

چاپ افست، به طور گسترده در جعبه های چاپی سفارشی اعمال می شود. این نوع چاپ شامل چند گروه رنگ، وب چند منظوره و نوعی دستگاه کاغذ تخت است. اولی سرعت تولید بالایی دارد و برای چاپ کارتن های از پیش چاپ شده با دسته های بزرگ تولید و ساختار محصول نسبتاً ثابت مناسب است. پس از چاپ کاغذ رویی، می توان آن را مستقیماً روی مقوا راه راه چسباند. سرعت چاپ دومی می تواند به حدود 10000 برگ در ساعت برسد که برای چاپ و کارتن سازی دسته های کوچک مناسب است. مشخصات چاپ کاغذ رویی می تواند انعطاف پذیر باشد. دستگاه کاغذ تخت همچنین می تواند به طور مستقیم مقوا راه راه ظریف را چاپ کند و دقت چاپ آن بالاتر است و کیفیت نسبتاً پایداری دارد. لایه جوهر چاپ افست برای چاپ بیش از حد یا چاپ روی صفحه و چند رنگ مناسب تر است. این نوع چاپ دارای وضوح بالا، لایه چاپ روغنی، رنگ نرم و چاپ خوب است. این نوع چاپ بسیار راحت و سریع و کار با آن آسان و هزینه چاپ کم است.

چاپ گراور

روند چاپ گراور به گونه ای است که دارای چاپ خانه های وب و چاپ مسطح است. مجموعه رنگ و عمکلکرد آن نیز متفاوت است. فرآیند چاپ گراور دارای ویژگی های دوام چاپ بالا و سرعت چاپ سریع است. از آنجا که لایه جوهر گراور ضخیم تر است، جوهر چاپ پر رنگ تر از سه بعدی است. سطح چاپ در گراور دارای چند لایه است از این رو بافت آن قوی است و رنگ جوهر چاپ سریع تر خشک می شود. در مقایسه با چاپ افست، چاپ فلکسو یا چاپ صفحه ابریشم، این فرآیند کمترین تولید انحراف رنگی چاپ را دارد و کیفیت محصول چاپ و کارتن سازی از پایدارترین و بهینه ترین حالت های ممکن است. از آنجا که مواد ورق گراور از طریق پردازش مواد رول فولادی از طریق آبکاری، حکاکی برقی و غیره ساخته می شود، فرایند ساخت صفحه پیچیده است. مواد ساخت صفحه و هزینه آن نسبتاً گران است و عملکرد تعویض صفحه نیز مشکل ساز است؛ بنابراین برای تولید دسته ای بزرگ به منظور کنترل بهتر و کاهش هزینه های تولید مناسب است. مجموعه های کمی در ایران قادر به تولید جعبه و کارتن از تک رنگ تا 6 رنگ با زمینه طلایی، نقره ای و کارتن های بهداشتی هستند و چاپیلون یکی از آنهاست.

چاپ فلکسوگرافی

چاپ فلکسوگرافی همچنین شامل یک دستگاه چاپ چند رنگ برای وب و کاغذ تخت است. در این میان، دستگاه چاپ کاغذ تخت دارای یک نوع چاپ از پیش چاپ شده کاغذ است و چاپ مستقیم مقوا راه راه را می توان بصورت آنلاین، تورفتگی و شکاف دار انجام داد. فرایند چاپ فلکسوگرافی ترکیبی از مزایای چاپ حروف، لیتوگرافی و چاپ گراور است. از آنجا که صفحه چاپ انعطاف پذیر است، فشار چاپ بسیار سبک تر از سایر فرآیندها است. فشار چاپ سبک تر، جوهر چاپ ضخیم و چاپ بسیار واضح است و صفحه چاپ در برابر چاپ مقاوم است. از ویژگی های اصلی آن می توان به انعطاف پذیری آن اشاره کرد. این فرآیند می تواند مقوای سطح براق و مقوای سطح خشن را چاپ کند. این امر باعث می شود مواد غیر جاذب و جاذب را به خوبی چاپ کند. برای هر دو نوع کاغذ نازک و کاغذ ضخیم کاربردی است. همچنین برای چاپ نسخه های مشبک و خطی مناسب است. صفحه چاپ فلکسوگرافی دارای یک صفحه لاستیکی و یک صفحه رزین است و مواد اصلی صفحه لاستیکی طبیعی و لاستیک مصنوعی است. صفحه سازی آن شامل کنده کاری با دست، حکاکی لیزری و ریخته گری است. برای خدمات چاپ کارتن و جعبه همراه ما باشید تا بهترین کیفیت را در مقابل قیمت ارزان فوق العاده تجربه کنید.