سوالات متداول چاپ و طراحی

به مجموعه فایل های چاپی که به علت پایین آوردن هزینه ها به صورت مشترک داخل یک فرم چاپی بسته شده و نسبت به نوع رنگ فایل ها تفکیک نمی شوند ، محصولات عمومی گفته می شود. بسیاری از محصولات چاپی را می توان به صورت فرم عمومی سفارش داد مانند کارت ویزیت، سربرگ، پاکت نامه و غیره
کلیه محصولاتی که در لیست محصولات عمومی وجود ندارند و محصولاتی که دارای خدمات خاص می باشند ( کاتالوگ، بروشور، کتاب و …) و همچنین محصولاتی که هرچند ممکن است جز محصولات عمومی باشند اما به علت حساسیت چاپی بالا، استفاده از رنگ های خاص و یا دارای چاپ های ویژه هستند و قابلیت اجرای آنها در محصولات عمومی نیست ، جزو محصولات اختصاصی محسوب می شوند.

جهت ثبت سفارش محصولات عمومی به صورت حضوری با در دست داشتن فایل نهایی ( طراحی شده طبق بروشور و قواعد کلی و راهنمای محصول مورد نظر ) به دفتر سفارشات مراجعه فرمایید و جهت ثبت غیر حضوری به سامانه فروش آنلاین مراجعه کرده، فایل نهایی خود را آپلود کنید.

در صورتی که نیاز به طراحی دارید مشخصات مورد نظر خود مانند طرح نمونه، رنگ سازمانی و غیره را در اختیار طراحان مجموعه قرار دهید و از طریق پیام رسان های واتس آپ یا تلگرام با آنها در تماس باشید.

جهت ثبت محصولات اختصاصی بصورت حضوری بایستی به دفتر مجتمع چاپ بهرام (چاپیلون) و کارشناسان این محصولات مراجعه کرده و سایر مراحل ثبت سفارش را انجام دهید. ثبت سفارش غیر حضوری محصولات اختصاصی نیز از طریق تلفن مستقیم و ایمیل، واتس آپ یا تلگرام مخصوص آن بخش قابل انجام است.

به فایلی که طبق راهنمای محصولات طراحی شده ، یعنی غیر از اصول کلی طراحی جهت چاپ، تمام اصول فنی مربوط به محصول مورد نظر مشتری ( سایزها، فواصل برش، ملزومات محصول از لحاظ تعداد فایل، در نظر گرفتن خط تا و…) رعایت شده و به صورت عکس در اختیار مراجعه کننده (حضوری یا غیر حضوری ) می باشد را فایل آماده به چاپ می گوییم.
  • فایل آماده به چاپ بایستی به صورت عکس (jpeg)تحویل مجموعه شود. در غیر اینصورت خرابی به عهده سفارش دهنده می باشد.
  • از مدل های رنگی غیر از CMYK و یا ترکیب های 16Bit استفاده نشود.
  • در صورت استفاده نتیجه چاپی با60% و یا بیشتر خطاهای رنگی مواجه خواهد شد.
  • کیفیت کلیه فایل های چاپی بایستی 300 DPI باشد، در صورت استفاده از کیفیت تصویر پایین تر کارهای چاپی شما با افت کیفیت مواجه خواهد شد.
  • در صورتی که سفارش آماده تحویل باشد ( برای مشتریان تهران ) بایستی به صورت حضوری به دفتر مجتمع مراجعه کرده و سفارش خود را تحویل بگیرید.
  • امکان ارسال به مشتریان پس از تسویه حساب به صورت پیک موتوری و ارسال با وانت در صورت بزرگ بودن محموله و بسته بندی محیا می باشد.
  • در مورد مشتریان شهرستان به صورت پست یا ارسال به ترمینال محصولات تحویل خواهند شد.

در محصولات عمومی خطاها و اشتباهات ناشی از خطای اپراتور و یا مشکلات دستگاه های چاپ اجتناب ناپذیر است. مجتمع چاپ بهرام (چاپیلون) در راستای اطمینان مشتریان از چاپ مجدد این محصولات، سال ها پیش اقدام به گارانتی چاپ در محصولات عمومی نمود. از این رو با در دست داشتن محصولاتی که از نظر شما دچار خرابی است به مسئول گارانتی مراجعه کرده تا با در نظر گرفتن مواردی که شامل گارانتی می شود، سفارش شما بررسی شده و اگر ایراد از سمت مجتمع باشد کار مجددا برای چاپ ارسال می شود.

توجه داشته باشید صرفا محصولاتی برای گارانتی پذیرفته می شوند که کلا مرجوع شوند و امکان چاپ مجدد بخشی از کار وجود ندارد.