چاپ تحریر فرم عمومی

معمولا وقتی نام چاپ به میان می آید اولین چیزی که به ذهن همه ما می‌رسد چاپ یک کتاب و یا مجله می باشد؛ در حالی که امروزه دنیای چاپ آن به اندازه ای دچار تنوع و تغییرات گسترده شده است که از چاپ کتاب و مجله فراتر رفته و به شکل موارد متعدد و مختلفی مانند کارت ویزیت، انواع کاتالوگ، ست‌های اداری، بروشور و… مورد استفاده عموم مردم قرار گرفته است.

هر‌یک از‌ این موارد و سایر محصولات چاپی باتوجه به عوامل مختلفی مانند جنس کاغذ، شکل و اندازه، فرم چاپ و دستگاه و… نوعی متفاوت از روش های چاپ را به خود اختصاص داده و دارای شاخه های گوناگون و متنوعی می باشند. یکی از با اهمیت ترین موارد در صنعت چاپ، نوع کاغذی است که مورد استفاده قرار می گیرد و آگاهی از انواع کاغذ و چاپ و روش های متفاوتی که برای چاپ استفاده می شود می‌تواند بسیار مهم و کارآمد باشد. در این مطلب، مروری بر چاپ تحریر فرم عمومی خواهیم داشت.

کسب و کار خود را آماده نبرد بزرگ کنید

البته با کمترین هزینه تبلیغات و کمک چاپیلون🙂

علت وجود تغییر رنگ برای چاپ دوباره در فرم عمومی

در واقع سفارشات چاپی در هنگام چیدمان از نظر مقدار و یا نوع رنگ به صورت اتفاقی و رندوم در کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت و چون هر فرم عمومی یک میانگین رنگی خاص خود داشت که تنها به همان فرم مربوط است، رنگ ها بر اساس رنگ قالب فرم چاپی تنظیم می شوند و در صورتی که برای چاپ دوباره از طریق فرم عمومی اقدام نمایید و یا نمونه رنگ در اختیار داشته باشید، به هیچ عنوان رنگ سفارش شبیه قبل نمی شود و اختلاف رنگ بیشتر خواهد شد.

بهتر است در هنگام ارسال سفارشات خود برای چاپ با توجه به حساسیت و اهمیت سفارش چاپی، از فرم عمومی یا اختصاصی استفاده کنید چراکه کیفیت سفارش های چاپی ( به لحاظ رنگ، کاغذ، تیراژ، اندازه و …) در فرم های عمومی قابل مقایسه با فرم اختصاصی نبوده و بسیار پایین تر می باشند

علت تغییر رنگ در چاپ تحریر فرم عمومی

سفارشات چاپی کاغذ تحریر که در فرم های عمومی قرار می گیرد در کنار تعدادی دیگر از سایر سفارشات چیدمان شده و برای چاپ ارسال می شوند. از آنجاییکه برای چاپ فرم های عمومی قابلیت استفاده از نمونه رنگ و یا ناظر چاپ وجود ندارد و همچنین به علت در نظر گرفتن بحث زمان، این امکان وجود ندارد که سفارشات چاپی بر اساس رنگ آنها در فرم های مجزا، تفکیک و چیدمان شوند. به همین دلیل کلیه سفارشات چاپی با حدود پانزده درصد تغییر رنگ مواجه خواهند شد

ویژگی های فرم عمومی تحریر

  • در فرم عمومی چندین سفارش چاپ در کنار یکدیگر و در یک فرم قرار گرفته و فقط برای کار شما بسته نمی شود.
  • معمولا اندازه سفارش چاپ شده از کاغذ تحریر در فرم عمومی پس از برش نسبت به اندازه استاندارد و اصلی آن حدود نیم سانتیمتر از هر طرف تغییر خواهد کرد.
  • در فرم عمومی تحریر معمولا مقدار سفارش چاپ شده و تحویل داده شده کمتر از مقداری است که سفارش داده اید چراکه کلیه سفارشات فرم عمومی تحریر پس از چاپ دارای ۵% تا ۱۰% باطله یا کسری می باشند.
  • رنگ سفارش های چاپی در فرم عمومی تحریر با رنگ اصلی حدود ۱۵% اختلاف رنگ دارد.
  • مدت زمان تحویل سفارشات چاپی در فرم عمومی بیشتر از فرم اختصاصی است.
  • چاپ تحریر فرم عمومی نسبت به چاپ در فرم های اختصاصی، دارای قیمت پایین تری می باشند.