چاپ کاتالوگ و بروشور

کاتالوگ ها اغلب به عنوان زیرمجموعه کتابچه ها در نظر گرفته می شوند. آن ها می توانند شامل قیمت ها، مشخصات، تصاویر متفاوت محصول باشند. علاوه بر این، کاتالوگ ها حجم بیشتری نسبت به کتابچه های استاندارد دارند و می توانند به حدود 100 صفحه برسند. برای چاپ کاتالوگ و بروشور باید نکات بسیاری را در نظر گرفت. نوع صحافی دوخت زین، صحافی کامل، اتصال مارپیچ یا اتصال سیم یکی از مواردی است که باید برای چاپ کاتالوگ در نظر گرفت. بعضی از کاتالوگ ها و بروشور ها ممکن است دارای پوشش مات، براق یا بدون پوشش باشند که در حین چاپ نیز این یکی از دیگر مواردی است که سفارش دهنده باید به آن توجه کند. برای چاپ بروشور و کاتالوگ نکات بسیاری زیادی را باید لحاظ کرد، اما هر کدام از این نکات دارای نقاط قوت خاصی با انواع خاصی از قابلیت های محتوایی هستند که در صورت جفت شدن با طرح های صحیح ، از قدرت بیشتری برای جذب مشتری و چاپی بی نقص برخوردار می شوند.

نحوه چاپ کاتالوگ

در ابتدا باید تمام مطالب و تصاویر مربوط به پروژه چاپ کاتالوگ و بروشور را جمع آوری کرد. مطالب و تصاویر خود را در یک برنامه جامع قرار داده و از ابزارهای طراحی عکس و قالب های بارگیری برای ایجاد کاتالوگ استفاده کرد. صحافی، اندازه، مقدار، تعداد صفحات، جوهر، کاغذ، تاریخ تحویل از جمله مواردی است که باید در چاپ کاتالوگ در نظر گرفت این نکات ممکن است کوچک باشند اما در کیفیت چاپ بسیار تاثیر مثبت دارد. طراحی کاتالوگ و بروشور باید به نحوی خلاقانه باشد تا مشتری و مخاطبان را به سمت خود جذب کند. این موضوع یک عامل بسیار مهم در چاپ کاتالوگ یا بروشور است. بعد از انجام این مراحل کاتالوگ و بروشور آماده برای چاپ است.

انواع چاپ کاتالوگ و بروشور

از دو نوع چاپ رنگی برای تولید کاتالوگ و بروشور استفاده می شود. چاپ برای کاتالوگ هایی که به مقدار کم به آن ها نیاز داریم و کاتالوگ های عمده برای سفارشات با مقدار زیاد که برای مشاغل کوچک و متوسط ​​مناسب هستند. با چاپ کاتالوگ به صورت انبوه، به هیچ وجه ار کیفیت بروشور و کاتالوگ کاسته نمی شود حال چه کاتالوگ هدیه، چه کاتالوگ لباس یا هر نوع بروشوری باشد. چاپ کوتاه مدت برای استفاده شخصی بسیار مناسب است زیرا مقدار سفارش بسیار کم است. برای تولید و چاپ بروشور اندازه و سایز های بسیار زیادی وجود دارد که هر سایز از آن ها برای یک نوع محصول یا خدمات کاربردی است. کاتالوگ های بلند و باریک، بهترین مورد برای توصیف چند محصول با فضای کافی برای توضیحات کوتاه است. این نوع کاتالوگ از نمونه های عالی برای ساعت و جواهرات است.کاتالوگ های مربع یا مستطیل شکل برای توصیف محصولات و خدمات کم حجم با حداقل ویژگی ها بسیار عالی است. بزرگترین اندازه استاندارد کاتالوگ برای نمایش تعداد زیادی از محصولات و خدمات است. آن ها می توانند اطلاعات بیشتری را نشان دهند. به عنوان مثال کاتالوگ فروشگاه های بزرگ، کاتالوگ سوپرمارکت ها نمونه ای از کاتالوگ ها با سایز بزرگ هستند.

طراحی کاتالوگ و بروشور

طراحی و چاپ کاتالوگ و بروشور را می توان با اندازه های سفارشی انجام داد، برای طرح های سفارشی می توان با تیم های مشاوره برای چاپ بروشور در این باره مشورت های زیادی کرد. طرحی که برای چاپ بروشور استفاده می شود از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است بنابراین بهتر است برای یک بروشور بی نقص و یک کاتالوگ زیبا از نظر طراحان این زمینه بیشتر استفاده کرد. چاپ بروشور سفارشی یک سرمایه گذاری جدی است که می تواند سهم قابل توجهی از بودجه بازاریابی شما را به خود اختصاص دهد. اگر طراحی و چاپ درست انجام شود، به سرعت نتیجه می دهد. در غیر اینصورت، اگر هزینه های بسیاری زیادی در زمینه چاپ بروشور و کاتالوگ انجام داد ولی از آن کیفیت ایده حال و جذاب برخوردار نباشد صرف هزینه ها بی اثر می شود و تنها هزینه اضافی در بر دارد.