خدمات چاپ افست فرم عمومی

مهمترین دستگاه در دهه فناوری های مکانیکی و عصر توسعه اروپا، چاپ افست است که از آن زمان تا کنون مرز های خیال و واقعیت را برای انسان ها جابجا کرده است، بسیاری از خرافات و اسطوره ها و دروغ هایی که به مردم گفته می شد به واسطه این دستگاه از بین رفتند و بسیاری از رویاها و خیالاتی که باید شنیده می شدند به رمان و کتب مختلف تبدیل شدند تا این مرز دیگر وجود نداشته باشد، این نقطه عطف فناوری در زندگی روزمره بشر بود.

پس از آن کاربرد های مختلفی برای این دستگاه ها پیدا شد، روزنامه ها بوجود آمدند، تبلیغات تیاتر و جشنواره ها و اعلانات پادشاهان به روی دیوار ها نصب شد و در نهایت تبلیغات چنان سیطره ای بر روی این صنعت گذاشت که اولین مدیای تبلیغاتی بوجود آمد، صنایع دنیا به لطف این تکنولوژی دیگر می توانستند درآمد های چند میلیون دلاری و بازار های جهانی داشته باشند. و امروزه خدمات چاپ افست فرم عمومی در جایجای جهان همه گیر شده است، با نگاهی به سایت های خارجی سرویس دهنده خدمات افست به این نتیجه می رسید که وقت تغییر در رویه خدمات چاپی است.

خدمات مجموعه چاپلیون

در بین همه خدمات چاپ افست، متد خاصی هست که موجب کاهش هزینه و افزایش تیراژ در محصول ارائه شده می گردد، این متد وابسته به اندازه استاندارد ماشین چاپ و نسبت مساحت هر برگ آن به مساحت سفارش مشتری است، شما در چاپ فرم عمومی افست بخشی از این برگه بزرگ را برای خود می خرید، نفرات دیگری هم سایر بخش های آن را میخرند و بنابراین هزینه های چاپ این برگه بزرگ بین همه شما تقسیم می شود، این معنی واقعی چاپ افست فرم عمومی است.

مراحل سفارش چاپ افست در فرم عمومی

۱

مراحل اولیه که می تواند شامل مراحل: تهیه متریال برای چاپ، طراحی، تهیه خروجی برای چاپ و قالب سازی باشد

2

مراحل مربوط به چاپ (چاپ در فرم عمومی شامل تقسیمات و چیدمان خاصی است) که شامل آماده سازی فرم های چاپ و سپس ارسال به چاپخانه است

3

فعالیت‌های پس از چاپ که شامل فرایند انجام روکش های مورد نیاز چاپ، خط تا، صحافی، پرس و برش و بسته بندی می باشد

یک سفارش برای آن‌که به چاپ افست فرم عمومی برسد لازم است که کلیه مراحل فوق و بخش های مورد نیاز برای چاپ را طی کند. همانطور که گفته شد مراحل اولیه چاپ شامل انجام برخی از اقدامات لازم جهت آماده سازی سفارش است. پس از اتمام این مرحله و تهیه خروجی مناسب برای چاپ، مرحله مهم دیگری به نام فرم بندی وجود دارد. فرم بندی از جمله اصطلاحات رایج در امر چاپ و چاپخانه است که بسیار پرکاربرد می باشد.

چاپ افست فرم عمومی

تفاوت فرم های عمومی و اختصاصی

پروسه چاپ به دو صورت فرم های عمومی و فرم های اختصاصی انجام می گیرد که این فرم ها از نظر اساس کار و کیفیت و همچنین قیمت با یکدیگر بسیار متفاوت می باشند. اینکه این تفاوت کیفیت چقدر است نسبت به اپراتور و ماشین چاپ مسلما تغییر می کند، اما اگر فرض کنیم که شما سفارش خود را به یک مجموعه بنام و با تجربه داده اید، تنها متوجه ۳% اختلاف در این دو مدل از چاپ خواهید شد که به نسبت هزینه های چندین برابر کمتر میزان بسیار ناچیزی است.

برخی از تفاوت های میان فرم های عمومی و اختصاصی از قرار زیر است:

  1. فرم های اختصاصی تنها برای یک کار بسته می شوند اما در فرم های عمومی چندین سفارش چاپ در کنار یکدیگر قرار می گیرند.
  2. در فرم اختصاصی امکان کنترل رنگ وجود دارد و معمولا بهترین خروجی رنگ تحویل داده می شود. اما در فرم عمومی، مسئول چاپ سعی می کند که همه کارها دارای رنگی قابل قبول باشند.
  3. در فرم عمومی امکان کنترل و انتخاب نوع جنس برای چاپ وجود ندارد اما در فرم اختصاصی این امر ممکن است که شما کاغذ چاپ را با وزن یا کیفیت مد نظر خود انتخاب نمایید.
  4. در فرم های عمومی هیچ تضمینی نیست که چاپ مجدد یک سفارش، از نظر رنگ و کیفیت کاملا شبیه به هم باشند اما در فرم اختصاصی، سفارش شما حتی با یک سال فاصله با همان کیفیت قبل چاپ می شود.
  5. در فرم های اختصاصی امکان حضور ناظر در کنار چاپ برای اطمینان از کیفیت وجود دارد اما برای فرم های عمومی این امر امکانپذیر نیست.
  6. معمولا در فرم های عمومی به علت وجود پرتی یا باطله، تیراژ سفارش شما کمتر از تیراژ اصلی کار است اما در فرم اختصاصی تیراژ در برخی موارد حتی بیشتر از مقدار سفارش داده شده می باشد.
  7. هزینه انجام چاپ فرم های عمومی بسیار کمتر از فرم های اختصاصی است.