چاپ افست فرم عمومی

براي انجام امور خدمات چاپ معمولا از سيستم های مختلفی استفاده می شود. مثلا می توان به انواع چاپ افست و یا چاپ سيلك و فلكس و تامپو و… اشاره کرد. البته در حال حاضر و در اغلب چاپخانه ها از دستگاه هایی مانند ماشين ملخی و يا افست مسطح و در چاپخانه های بزرگ تر از سيستم هايی مانند چاپ افست و چاپ ديجيتال که نوع پیشرفته تر و جدیدتر فرایند چاپ به شمار می رود، استفاده می شود.

اما امروزه بيشتر چاپ افست و چاپ دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند. با وجود روی کار آمدن روش های جدید چاپ، اما هنوز هم چاپ افست به عنوان بهترین نوع چاپ به شمار می رود. از این نوع چاپ به ویژه زمانی که کیفیت، سرعت و قیمت مورد نظر باشد، بیشتر استفاده می شود.

از چاپ فرم عمومی برای کسب و کار خود دو بازده قابل توجه انتظار داشته باشید:

  1. هزینه های خود را به شدت کاهش دهید
  2. در سریعترین حالت ممکن سفارش خود را دریافت کنید

عملکرد انواع دستگاه چاپ افست

در چاپ افست معمولا از سیستم چهار رنگ (فیروزه ای ـ ارغوانی ـ زرد ـ سیاه) استفاده مي شود، به این صورت که از ترکیب این ۴ رنگ انواع رنگ ها به دست می آید. نحوه چاپ دستگاه افست به گونه ای است که هر رنگ به طور جدا گانه بر روی كاغذ چاپ مي شود و به این شکل، عملیات تركيب رنگ بر روی كاغذ صورت می گیرد. برخي از نمونه های دستگاه چاپ افست يك ستون رنگ دارند، به این معنی که در هر بار که كاغذ به داخل دستگاه کشیده می شود، فقط يك رنگ بر روی کاغذ چاپ می گردد.

برخی دیگر از دستگاه های افست دو رنگ و برخی دیگر چهار رنگ بوده كه با يك بار مكش كاغذ، عملیات چاپ هر چهار رنگ انجام می شود. البته نمونه هایی از دستگاه افست وجود دارند که بیش از چهار رنگ دارند به عنوان مثال یک دستگاه ۵ رنگ افست علاوه بر چاپ ۴ رنگ هم زمان، رنگ پنجم مانند نقره اي يا طلايي و يا حتي چاپ ورنی را نیز انجام می دهند

خدمات چاپ افست فرم عمومی

خدمات چاپ افست فرم عمومی، یا محصولات عمومی به بخشی از سفارشات و محصولات چاپی گفته می ‌شوند که به منظور کاهش هزینه‌ های چاپ، به صورت مشترک در کنار سایر سفارشاتی که از نظر جنس و تعداد مشابه هستند قرار گرفته و توسط دستگاه افست، چاپ می شوند.

اما علت این که چرا از فرم عمومی استفاده می شود به این دلیل است که معمولا به دلیل زیاد بودن هزینه های چاپ یک سفارش که می تواند شامل نوع کاغذ استفاده شده، هزینه های مربوط به لیتوگرافی، هزینه چاپ و خدمات پس از آن باشد، چاپخانه ها برای تعدیل این هزینه ها و کاهش قیمت تمام شده، فرم هایی را در نظر گرفتند که به جای قرار دادن یک سفارش در آن، چندین سفارش مشابه را در کنار هم چیدمان می کنند.

مثلا در یک فرم عمومی کارت ویزیت ۸۰ عدد کارت در کنار یکدیگر چیده و برای چاپ ارسال می شود. این کار سبب خواهد شد که برخی هزینه های ثابت در چاپ، تقسیم بر ۸۰ کارت داخل فرم شود و به این ترتیب، قیمت چاپ کاهش می یابد.

خدمات چاپ افست فرم عمومی برای چه محصولاتی مناسب است؟

فرم عمومی چاپ علاوه بر کاهش قیمت تمام شده سفارش های چاپی، برای برخی سفارشات چاپ که دارای عمر کوتاهی هستند مناسب خواهد بود. مثلا برخی تراکت‌ و بروشورهایی که در تیراژ بالا چاپ می شوند و می بایست  به صورت گسترده توزیع گردند مانند برخی تبلیغات چاپی مربوط به انتخابات، نیاز چندانی به داشتن کیفیت بالا در آنها وجود ندارد. بنابراین می توان این دسته از محصولات را به صورت فرم عمومی سفارش داد و چاپ کرد.