چاپ تراکت فرم عمومی

همه ما با تراکت و شیوه استفاده و  عملکرد آن به خوبی آشنا هستیم. تراکت نوعی تبلیغات چاپی است که بر روی کاغذهایی با ابعاد مشخص چاپ می شوند. در واقع چاپ تراکت یکی از خدمات موثر در زمینه چاپ و تبلیغات محسوب می شود و از آن برای معرفی کالا و خدمات یک حرفه یا فرد یا برای اطلاع رسانی از یک رویداد استفاده می شود. تراکت در چاپ فرم عمومی در میان انواع محصولات چاپی از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. چاپ این برگه های تبلیغاتی، از روش های آسان و کوتاه مدت محسوب می شود که بسیار هم مقرون به صرفه می باشند.

در صورتیکه قصد انجام تبلیغاتی ارزان قیمت و بطور مستقیم در سطح شهر و عموم مردم را داشته باشد، استفاده از تراکت آن هم در فرم های عمومی مناسب ترین روش می باشد چراکه هم دارای هزینه ای مناسبت تر نسبت به سایر تبلیغات می باشد و هم اطلاع رسانی آن به صورت مستقیم انجام می گردد. تراکت ها را می توان در اندازه های های متفاوت و جنس های مختلف طراحی و چاپ کرد. تراکت ها بسته به نوع چاپ و کاغذ قیمت های مختلفی دارند و در انواع سیاه و سفید و رنگی چاپ می شوند.

قیمت واقعی چاپ تراکت فرم عمومی

بی تعارف چاپ تراکت فرم عمومی ساده ترین نوع تبلیغ است، اما واقعیت این است که همین نوع ساده و کم هزینه از تبلیغات چاپی، کاربران و مشتریانی در حدود ۶۵% نرخ تبدیل دارد، این یعنی یکی از بهینه ترین روش های تبلیغات چاپی دقیقا همین مورد است، شاید چاپ یک کاتالوگ کامل و پرهزینه، یک بروشور چند صفه ای، حتی یک بیلبورد هم اینقدر برای شما بازدهی نداشته باشد. البته، صد البته این میزان نرخ تبدیل به شرط آن است که تراکت شما به دست مشتری برسد و کارت پخش کن شما آنها را راهی جوی خیابان و سطل آشغال نکرده باشد.

نرخ تبدیل: واژه ای که در این متن دیدید را جدی بگیرید، نرخ تبدیل مهمترین مولفه در تبلیغات است، اینکه چقدر از افرادی که تبلیغ شما را می بینند، در نهایت مشتری شما خواهند شد، یک واقعیت همیشگی در تبلیغات این است که خیلی گزینه ها حتی با وجود پر هزینه بودن، ممکن نیست نرخ تبدیل زیادی به همراه داشته باشند.

مثلا تبلیغ “یک ماشین صنعتی تخصصی در زمینه تولید لوازم باکالیت” روی یک بیلبورد در اتوبان مدرس اصلا به صرفه نیست و چقدر واقعا احتمال می رود که یک نفر از این مسیر عبور کند و این تبلیغ را ببیند و این ماشین صنعتی را سفارش دهد، همین تبلیغ بر روی یک مجله صنعتی در زمینه ماشین آلات صنعتی صدها برابر پربازده تر و هم هزینه تر است، حتی یک سری پیامک کوتاه برای مدیران کارخانه های صنعتی دارای ماشین آلات تزریق، احتمال بیشتری برای تبدیل شدن به مشتری و خریدار دارند.

نرخ تبدیل در تبلیغات را جدی بگیرید

ویژگی های چاپ تراکت فرم عمومی

همانطور که می دانیم برای چاپ های عمومی، می بایست تعدادی از هر نوع سفارش را در یک فرم قرارداده و برای چاپ ارسال نماییم. فرم های عمومی چاپ تراکت، مجموعه سفارش های چاپی هستند که برای کاهش هزینه‌ های چاپی به صورت مشترک با دیگر سفارش های سایر افراد و در یک فرم چاپی قرار داده می شوند. عدم تفکیک رنگ در این فرم ها از اصلی ترین مشخصات فرم های عمومی به شمار می رود.

برای چاپ تراکت در فرم های عمومی، هرچه قدر ابعاد تراکت ها کوچک ‌تر باشند، تعداد سفارش‌های بیشتری لازم است تا فرم چاپی تکمیل گردد. در فرم‌ های عمومی به دلیل تقسیم شیت ها در میان چندین مشتری، قیمت ها کاهش چشم گیری دارند به همین علت سفارش تراکت به صورت عمومی ارزان ‌تر از سفارش تراکت به صورت اختصاصی خواهد بود. شاید در میان تمام معایبی که چاپ تراکت در فرم عمومی داشته باشد بتوان تنها مزیت آن را هزینه های پایین چاپ تراکت دانست.

در فرم های عمومی با توجه به نوع چیدمان سفارش های مختلف با رنگ های متفاوت در کنار یکدیگر، تنظیم رنگ برای تمام سفارش‌ ها به صورت کلی انجام می شود و همین امر باعث کاهش کیفیت و ایجاد تغییر رنگ در تراکت چاپ شده با رنگ‌ اصلی، می شود. بنابراین فرم‌ های عمومی برای سفارشاتی مانند تراکت که چندان تغییر رنگ در آن‌ ها تاثیری ندارد، بسیار مناسب می باشد چراکه باعث می شود در تیراژ بالا شامل هزینه‌ ای کمتر شود. اما به طور حتم استفاده از فرم های عمومی برای سفارشاتی که رنگ و کیفیت جزء اولویت‌ های آن محسوب می‌ شود، چندان مناسب به نظر نخواهد رسید.

نکته آخر اینکه تیراژ سفارش های چاپی نیز در انتخاب نوع فرم های چاپ موثر هستند، به این صورت که برای چاپ تراکت هایی با تیراژ بین هزار تا پنج هزار عدد استفاده از فرم های عمومی مناسب تر خواهد بود و برای چاپ سفارش هایی با تیراژ بین ده هزار تا صد هزار عدد در فرم های اختصاصی نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

تبلیغات منطقه ای با استفاده از تراکت با کمترین هزینه در فرم های عمومی چاپیلون تا ۵۰% تخفیف ویژه کسب و کارهای کوچک و متوسط