هدف اصلی مجموعه در تمام مراحل چاپ و استفاده از ماشین الات و غیره رسیدن به بهترین کیفیت و رضایت مشتری می باشد اما به جز این موارد یک موضوع مهم و اساسی برای داشتن خروجی با کیفیت استفاده از فایل طراحی شده با فرمت مناسب و کیفیت فوق العاده می باشد زیرا یک طراحی نامناسب هیچگاه حتی با چاپ شدن توسط بهترین برندهای ماشین چاپ یک خروجی ایده آل نخواهد داشت.

ما در مجموعه چاپیلون یک تیم طراحی حرفه ای و متخصص به صورت حضوری در دفتر مجموعه فراهم کرده ایم تا مشتری های گرامی با خیال راحت کار طراحی را به تیم ما بسپارند اما اگر شما به عنوان مشتری طراحی آماده دارید و یا تمایل دارید کار طراحی را خودتان انجام دهید پیشنهاد می کنیم حتما قبل از آپلود فایل در سایت مجموعه راهنمای آماده سازی فایل چاپی، که شامل موارد زیر می باشد را با دقت مطالعه کنید.

مد های رنگی مختلف

تمامی طراحان می دانند که دو مد رنگی CMYK , RGB  با کاربرد زیاد وجود دارد اما آنچه حائز اهمیت است این می باشد که برای چاپ های افست هرگز نباید از مد RGB استفاده شود زیرا این مد رنگی فقط در نمایشگرهای الکترونیکی، موبایل و….. استفاده می شود و در واقع میزان نور برحسب رنگ را نشان می دهد اما ساختار رنگ روی کاغذ برحسب مد رنگی CMYK می باشد که رنگ های مختلف در پایان کار حاصل ترکیب و چاپ لایه لایه چهار رنگ اصلی است.

بنابر دلایل بالا تمامی فایل های ارسالی برای چاپ باید با مد CMYK طراحی شوند و اگر با مد رنگی دیگری کار طراحی را انجام دهید حاصل نهایی چاپ حتما با آنچه در مانیتور دیده اید و تایید کرده اید متفاوت خواهد بود.

فرمت های ذخیره کردن فایل ها برای ارسال

بهترین فرمت ذخیره سازی برای چاپ PDF میباشد زیرا در این فرمت نوشته ها خوانایی و وضوح خود را از دست نمی دهند و همچنین کیفیت تمامی تصاویر در فایل پی دی اف حفظ می شود اما برای چاپ دو فرمت دیگر با عنوان های JPEG , TIFF نیز مورد تایید می باشد اما در زمان ذخیره سازی دقت کنید بیشترین کیفیت را انتخاب کنید.

ابعاد طراحی در فایل ها

اندازه هر محصول: معمولا طراحی را با هر اندازه دلخواهی می توان انجام داد اما در فرم های عمومی چاپ هر محصول دارای اندازه ای خاص می باشد که این اندازه ها را می توانید در صفحات سفارش محصولات ببینید اما برای فرم های اختصاصی می توانید اندازه های سفارشی به کار ببرید.

خط برش، خط تا و ناحیه امن: منظور از ناحیه امن همان گوشه های کار بر روی کاغذ می باشد معمولا باید طراحی اصلی و نوشته ها و تصاویر با فاصله نیم سانتی متری از لبه های کار طراحی شوند تا در زمان برش کار با تیغ و یا تا کردن آن در محصولاتی مثل جعبه و بروشور قسمت هایی از طراحی حذف نشوند.