مقدمه اصول طراحی کاتالوگ صنعتی

کسب‌ و کارهای صنعتی یا تولیدی هم از تبلیغات دیجیتال و هم از کاتالوگ‌های کاغذی برای تبلیغ محصولات خود استفاده می‌کنند. بسیاری از شرکت‌ها روش کاتالوگ دیجیتال را ترجیح می دهند، اما هنوز هم ارزش زیادی در چاپ و اصول طراحی کاتالوگ‌های صنعتی وجود دارد. بسیاری از مشتریان و صاحبان فروشگاه ها استفاده از کاتالوگ‌های صنعتی یا فیزیکی را برای دسترسی و برنامه ریزی کالاهای خود ترجیح می‌دهند.

 

اصول طراحی کاتالوگ صنعتی

طراحی کاتالوگ‌های صنعتی به مشتریان این امکان را می‌دهند که محصولات شما را در خانه‌ها، دفاتر یا موارد دیگر ثبت کنند. آنها می‌توانند طوری کاتالوگ محصولات شما را طراحی کنند که علاوه بر نمایش کالاها، قیمت نیز درج و ویژگی‌های لازم کالا ذکر شده باشد. نه تنها این، بلکه ثابت شده است که مصرف کنندگان به کاتالوگ چاپی بیش از کاتالوگ دیجیتال اعتماد دارند.

در ادامه مقاله ۶ نکته‌ای را که باید برای اصول طراحی کاتالوگ صنعتی بدانید مشاهده خواهید کرد. بسیاری از این نکات را می‌توان برای تهیه سایر موارد بازاریابی مانند تهیه بروشورها نیز استفاده کرد.

۱. چیدمان

مصرف کنندگان باید بتوانند به راحتی کاتالوگ شما را مرور کنند، حتی اگر به تازگی کار خود را شروع کرده باشید و کاتالوگ‌های شما جزو اولین‌ها باشد. محصولات مشابه یا محصولاتی که به یکدیگر مرتبط هستند باید با هم گروه بندی شوند. در اصول طراحی کتالوگ صنعتی طراح برای این کار یک ابزار به نام Sand Blasting Machines دارد.

در برنامه‌ای که طراحان برای طراحی کاتالوگ استفاده می‌کنند، در ابزار ماشین سند بلاست یک بخشی وجود دارد که علاوه بر ابزار ذکر شده ابزارهای دیگری هم وجود دارند تا در طراحی کاتالوگ کمک کنند. شما باید طرح جامعی برای کاتالوگ خود انتخاب کنید تا بتوانید محصولات خود را به صورت جامع و دسته بندی شده در آن بگنجانید. وجود بخش‌های مختلف همچنین ایجاد یک فهرست مطالب برای دسترسی راحت مشتریان به محصولات شما است.

۲. معرفی کسب و کار

اگر قصد دارید کاتالوگ خود را در اختیار مشتریان قدیمی و با وفای خود و یا مشتریان جدید قرار دهید بهتر است در ابتدای کاتالوگ یک بخش درباره معرفی کسب و کار خود قرار دهید. در اصول طراحی کاتالوگ صنعتی معرفی کسب و کار می‌تواند شامل یک توضیح کوچک درباره فعالیت‌های شما باشد، مانند اینکه مکان فروش محصولات شما کجاست، چه نوع فعالیتی انجام می‌دهید، زمان شروع کار شما چه موقع است و غیره. نکته مهم در معرفی کسب و کار عکس با کیفیت بالا از فضای کاری و یا حتی کارمندان شما می باشد پیشنهاد می کنیم از عکس با کیفیت بالا استفاده کنید.

۳‌. درج اطلاعات اولیه درباره محصولات

اگر شما هم محصولات و کالاهای متعددی در زمینه‌ی برند تولیدی یا صنعتی دارید، حتما به دنبال یک کاتالوگ سازمان یافته هستید محصولات شما را به درستی نمایش دهد. مشتریان شما چه اطلاعاتی از شما می‌خواهند؟ نگران نباشید و تنها به اصول طراحی کاتالوگ صنعتی پایبند باشید. به عنوان مثال به جای یک پاراگراف از یک لیست دسته بندی شده برای توضیحات محصولات استفاده کنید.

اینگونه طراحی به مشتریان این امکان را می‌دهد که به سرعت ببینند مهم‌ترین اطلاعات محصولات شما چیست. در این طراحی همچنین محصولات با هم گروه‌بندی می‌شوند تا بتوانند نموداری برای اندازه محصولات ایجاد کنند و شماره مدل آنها لیست شود. این یک ایده عالی است برای مشتریان است که بدانند هنگام سفارش به چه مدلی مراجعه می‌کنند.

۴. تصویربندی در کاتالوگ‌ها

در دام این فکر که کاتالوگ‌های صنعتی ظاهری خسته کننده دارند گرفتار نشوید. از اصول طراحی کاتالوگ صنعتی خود لذت ببرید و ویژگی های مهم محصولات خود را با گرافیک خاص برجسته‌‌تر و زیباتر کنید. تصویری ایجاد کنید که روش‌های مختلف استفاده از محصولات شما را نشان دهد. بعضی نمونه از کاتالوگ‌ها با گیره و آهنربا در محصولات خود گرافیکی چشم نواز ایجاد کرده‌اند. علاوه بر این آنها روش‌های مختلف استفاده از Tooling را در پایین صفحه با ابزار روباتی نشان دادند. یک صفحه تمیز در کاتالوگ صنعتی موثر و جالب است. همه این‌ها باعث می‌شود که مشتریان شما بیشتر به محصولات شما فکر کنند.

۵. در نظر گرفتن جنس کاتالوگ

یکی از عناصر کلیدی در اصول طراحی کاتالوگ صنعتی موادی است که برای چاپ کاتولوگ از آن استفاده می‌کنید. جنس کاتالوگ چیزهای زیادی در مورد برند شما خواهند گفت. کاغذی را انتخاب کنید که به برجسته شدن کاتالوگ شما کمک کند.

بیشتر کاتالوگ‌ها از کاغذ مجله سنتی استفاده می‌کنند. اگر از کاغذ ضخیم‌تر یا کاغذ بافت‌دار استفاده می‌کنید، کاتالوگ شما بیش از سایر کاتالوگ‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد. انتخاب مواد با کیفیت بالاتر می‌تواند تأثیر خوبی بر برند شما بگذارد. مواد با کیفیت خوب می تواند به مشتریان شما بگوید که برند شما یک برند لوکس است. شما همچنین می‌توانید با کاتالوگ خود این پیام را به مشتریان بدهید که شما به محیط زیست اهمیت می‌دهید. از مواد بازیافتی برای ساخت کاتالوگ خود استفاده نمایید.

۶. تصاویر با کیفیت بالا

هدف کاتالوگ برجسته کردن محصولات یا خدمات شما است. مطمئن شوید که کاتالوگ شما شگفت انگیز به نظر می‌رسد. از یک عکاس واجد شرایط برای گرفتن عکس‌های محصولاتتان استفاده کنید. ظاهر تصاویر را در بین محصولات منسجم نگه دارید. با تصاویر داستان بگویید و از عکس های محصولات جدید استفاده کنید. مشتریان شما می‌توانند محصولات شما را راحت‌تر ببینند و از آنها استفاده کنند. سعی کنید محصولات خود را ضروری و شگفت انگیز جلوه دهید.

در اصول طراحی کاتالوگ صنعتی محصولات شما باید عنصر کلیدی باشند گاهی تصاویر در انتخاب نقش پررنگ تری به نسبت کیفیت و کارایی محصول دارند و برای جلب نظر مشتری از خصوصیات محصول مهم تر می شوند. مطمئن شوید که پول خود را برای عکس‌های با کیفیت خوب خرج می‌کنید.

 

سایر اصول اولیه طراحی را به خاطر بسپارید

برای رعایت اصول طراحی کاتالوگ صنعتی با کیفیت بالا باید یک طراحی و چاپ کاتالوگ خوب داشته باشید. این کاتالوگ بازتابی از برند شما خواهد بود، بنابراین باید مطمئن شوید که کاتالوگ صنعتی شما عالی به نظر می‌رسد.

سخن آخر در رابطه با اصول طراحی کاتالوگ صنعتی

استفاده از این اصول طراحی کاتالوگ صنعتی می‌تواند به شما در ایجاد یک کاتالوگ عالی کمک کند. قبل از ایجاد یک کاتالوگ در مورد رقبای خود تحقیق کنید تا بتوانید متمایز شوید. مطمئن شوید که اصول طراحی را درست اجرا کرده‌اید تا بتوانید مشتریان زیادی را به سمت برند و محصولات خود جذب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید